meble kolonialne, loftowe, indyjskie, industrialne, drewniane, z Indii

Infolinia (od 10:00 - 17:00 pn.-pt) : +48 797-963-584

stół
 

Jak urządzić taras lub balkon w stylu kolonialnym?

 

Autor: Bella-Decor | Data 06.10.2022

 

Taras to miejsce, w którym rodzi się wiele pomysłów, a rozmowy prowadzone na nim potrafią doprowadzić do nowych konkluzji oraz rozwiązań. Jednak balkon i taras często są pomijane podczas urządzania wnętrza - a przecież wystrój pośrednio wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Zatem jak udekorować te dwa miejsca? Może w stylu kolonialnym? Zapraszamy na kilka inspiracji!

Jak urządzić taras lub balkon w stylu kolonialnym?

Detale - to przede wszystkim o nie chodzi podczas aranżacji niecodziennej przestrzeni, jakimi charakteryzuje się styl kolonialny. Atmosfera w stylu europejsko-orientalnym sprawdzi się przede wszystkim u zapalonych miłośników podróży, czyli tak zwanych nowoczesnych nomadek i nomadów XXI wieku, którzy kochają ozdabiać swoją domową przestrzeń pamiątkami przywiezionymi z wypraw.

Aby wszystko posiadało harmonijny i kolonialny wydźwięk, należy zacząć od stworzenia odosobnionej przestrzeni. Z balkonem sprawa zadaszenia jest jasna, jednak z tarasem już niekoniecznie. Dla tej konwencji charakterystyczne są półprzysłonięte od zewnątrz przestrzenie, dzięki którym uzyskuje się klimat odizolowania od świata. Jest to ciekawy patent dla osób ceniących sobie spokój, zwłaszcza po dopiero odbytej wędrówce.

Kolejnym dodatkiem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest drewniane ażurowe przepierzenie. Można na nim zawiesić rosnące pnącza lub inne dekoracje. Zieleń przywoła wspomnienia z nowo poznanych miejsc, kultur oraz ludzi. Świetnymi alternatywami dla przepierzenia okażą się panele ścienne lub zdobiony parawan. Wydzielenie miejsca w ten sposób przyczyni się do wyżej wymienionego spokoju, o który chodzi w stylu kolonialnym.

Tak ozdobiony zielenią balkon lub taras nie może obejść się bez krzeseł rattanowych i - jeśli miejsce pozwala - hamaku. Do tego należy dobrać meble drewniane kolonialne w tropikalnym kolorze drewna, np. duży stół drewniany czy stoliki kawowe indyjskie wykonane z ręcznie rzeźbionego drewna litego, mangowego, akacji indyjskiej lub dębu. Nie może zabraknąć też poduszek w różnych kolorach, pledów, ozdób z podróży oraz roślin w ceramicznych naczyniach.

Po czasie spędzonym na tarasie bądź balkonie przyjdzie w końcu czas na drzemkę. W letnie wieczory hamak lub krzesło rattanowe i pled wystarczą, jeśli przyjdzie nam przypadkowo zasnąć na świeżym powietrzu. Jednak zimą nie warto przysypiać w ten sposób i wrócić do sypialni. I skoro już o niej mowa, zachęcamy do bloga na temat wyposażenia sypialni w stylu kolonialnym.

Do góry