meble kolonialne, loftowe, indyjskie, industrialne, drewniane, z Indii

Infolinia (od 10:00 - 17:00 pn.-pt) : +48 797-963-584

MEBLE DREWNIANE-PIELĘGNACJA

Meble drewniane są drogie i mogą wyglądać wspaniale przez wiele lat, napawając zadowoleniem ich posiadacza, ważna więc jest właściwa ich pielęgnacja.

 Co należy wiedzieć?

- Miłośnicy mebli drewnianych wiedzą, że drewno jako naturalny surowiec, jest materiałem który „pracuje” i żyje swoim życiem wraz ze zmianami wilgotności i temperatury. Drewno może się rozszerzać i kurczyć, dla tego zalecamy utrzymywanie odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniach i używanie nawilżaczy na kaloryfery w okresach grzewczych ( idealna wilgotność między 40-60 %).
- Zmiana odcienia barwy mebli, szczególnie widoczna na jasnych kolorach, jest procesem naturalny, i następuje na skutek działania światła ( UV).
- W celu ochrony podłogi przed porysowaniem, pod nóżki krzeseł, stołów, komód itd. najlepiej użyć filcowych podkładek.

 Skoro już zainwestowaliśmy w przepiękne i wymarzone meble drewniane, to teraz, aby zapewnić im i tak z natury długą żywotność, ale tak aby po latach nadal zachwycały swoim wyglądem, czas zapoznać się ze sposobami ich pielęgnacji.

 

Meble drewniane należy:

• Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych ale również nie należy ich narażać na duże i szybkie zmiany temperatury.
• aby zapobiec ich wypaczeniu Meble powinny być ustawione z dala od źródła ciepła: kominków, grzejników itp.
• Meble nie powinny być narażone na zmiany wilgotności. Zbyt duża wilgoć może doprowadzić do rozszerzenia i zarażenia drewna.
• Powierzchnie drewniane (blaty stołów, stolików) powinniśmy chronić i używać mat i podstawek pod ciepłe kubki, talerze itp. Jeśli rozlejemy ciecz na powierzchni drewnianej  natychmiast należy ją wytrzeć miękką ściereczką.
• Palisander ma piękną strukturę i właściwa pielęgnacja pozwoli zachować jego piękno przez długie lata. Dlatego też meble, należy regularnie odkurzać. W tym celu możemy użyć suchej lub lekko wilgotnej miękkiej ściereczki np. z mikrofibry, albo ściereczki nasączonej specjalnym preparatem do czyszczenia mebli drewnianych ( na naszym rynku są dostępne specjalnie dostosowane preparaty do różnych powierzchni: woskowanych, lakierowanych, matowych itp.),
• Do czyszczenia mebli drewnianych nie należy używać nadmiaru wody. Nadmiar wody może pozostawić na powierzchni plamy, a także wniknąć w drobne szczeliny drewna i spowodować jego pęcznienie i wypaczenie.
• Aby uzyskać perfekcyjny efekt, po oczyszczeniu mebla należy go zabezpieczyć odpowiednimi środkami, dobramymi odpowiednio do powierzchni i wykończenia mebla ( wosk, lakier itp.).

Życzymy Państwu zadowolenia z naszych mebli.

 

Oferta:
meble drewniane, Meble drewniane Wrocław, Meble drewniane Poznań, meble drewniane Warszawa, meble drewniane Kraków, meble drewniane Katowice, meble drewniane Rzeszów, Meble drewniane Olsztyn, Meble drewniane Szczecin., Meble drewniane Łódź, meble kolonialne Łódź

 

Do góry