meble kolonialne, loftowe, indyjskie, industrialne, drewniane, z Indii

Infolinia (od 10:00 - 17:00 pn.-pt) : +48 797-963-584

stół rozkładany
 

Sen podróżnika, czyli sypialnia w stylu kolonialnym

 

Autor: Bella-Decor | Data 06.10.2022

 

Styl kolonialny charakteryzuje się nowoczesnym europejskim wystrojem, połączonym z elementami orientalno-egzotycznymi. Mieszkanie w tym stylu przeznaczone jest dla typowych miłośników podróżowania, z których aż wylewa się ciekawość i zapał do poznawania nowych kultur, miejsc oraz ludzi. Jak urządzić jednak sypialnię, aby wpisywała się w szeroki zakres stylu kolonialnego? Zapraszamy w podróż z nami - bilet nie jest potrzebny!

Idealny Sen Podróżnika, Czyli Meble Kolonialne Do Sypialni

Meble w stylu kolonialnym odznaczają się swoją przede wszystkim nieszablonową formą oraz wykonaniem z egzotycznego gatunku drewna. Chociaż dostępne są również jaśniejsze motywy zahaczające o atmosferę vintage oraz boho, to jednak przodują ciemne odcienie brązu i zieleni.

Przykładowo meble kolonialne do sypialni takie, jak łóżko czy szafka nocna kolonialna charakteryzują się minimalistycznym, lecz masywnym wykonaniem, do których wykorzystano drewno lite, akację indyjską lub mango. Są to naturalne i stonowane kolory, dlatego meble drewniane kolonialne powinny być wzbogacone o ozdobne tekstylia w orientalnym stylu, takie jak poduszki czy pled. W sypialni nie może również zabraknąć komody indyjskiej, która powinna zostać dopasowana do łóżka, ponieważ będzie tworzyła z nim stylistyczną jedność. Dzięki temu te dwa meble stworzą osobny motyw przewodni, a także staną się wizytówką pokoju sypialnego.

Przy dużym metrażu pokój można wzbogacić dodatkowo o meble kolonialne takie, jak regał i półki na ścianę, na których ustawić można pamiątki z podróży, zdjęcia i książki. Jednak należy pamiętać, aby nie przesadzać z dodatkami. Sypialnia jest miejscem przeznaczonym przede wszystkim do odpoczynku, a także do wieczornych rozmyślań o kolejnych podróżach. W osiągnięciu kompletnego stylu kolonialnego z pewnością pomoże sięgnięcie po takie akcesoria, jak parawan oraz ustawiony przed łóżkiem podnóżek bądź wystająca ozdobna skrzynia lub walizka, która może służyć jako miejsce do przechowywania przeróżnych skarbów.

Meble kolonialne do sypialni to kombinacja kultur Europy i Orientu. Aranżacja nie tylko sypialni, ale i całego mieszkania w tym stylu mówi o tożsamości domowników wiele ciekawych rzeczy. Jeśli posiadasz jednak nowoczesny wystrój w domu bądź mieszkaniu i chcesz przearanżować swoje cztery ściany, zerknij na ten wpis.

Do góry