meble kolonialne, loftowe, indyjskie, industrialne, drewniane, z Indii

Infolinia (od 10:00 - 17:00 pn.-pt) : +48 797-963-584

biurko
 

Jak urządzić domowy gabinet w stylu kolonialnym?

 

Autor: Bella-Decor | Data 06.10.2022

 

Praca zdalna? A może działanie nad dodatkowym źródłem dochodu bądź firmą po godzinach? Niezależnie od przeznaczenia domowego biura zdecydowanie warto, aby miejsce to odznaczało się szczególnym klimatem, wprost przystosowanym do efektywnej pracy. To właśnie w tym miejscu przyjdzie nam spędzać znaczną część czasu. Styl kolonialny okaże się być wartym rozważenia wyborem ze względu na charakter oraz trwałość mebli. Krótko mówiąc, konwencja ta przeznaczona jest do solidnej pracy. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka ciekawych wskazówek dotyczących tego, jak urządzić gabinet w stylu kolonialnym. Zapraszamy!

Meble drewniane kolonialne w Twoim biurze

Odległa azjatycko-afrykańska aranżacja połączona z europejskim stylem - taką właśnie atmosferą charakteryzują się solidnie wykonane meble drewniane kolonialne. Ich wykonywanie odbywało się ręcznie z wykorzystaniem ciemnego drewna egzotycznego takiego, jak mangowe, lite, palisander, mahoń czy akacja indyjska przez mieszkańców koloni brytyjskich na przełomie XVIII i XIX wieku. Wyposażenie miało im przypominać o rodzimym domu. Biurka kolonialne w tym klimacie są centrum wszystkiego, ponieważ to właśnie przy nich tworzyły się największe pomysły i realizacje, stąd cechuje je siła i niezawodna stabilność wykonania. W parze z biurkiem oczywiście idzie fotel. Najlepiej - chociaż to kwestia indywidualna - aby był on wykończony prawdziwą skórą, dzięki czemu będzie służyć przez lata.

W gabinecie może znaleźć się również komoda rustykalna, a wraz z nią regały kolonialne, na których umieścić można najpotrzebniejsze rzeczy oraz kilka dodatków z podróży. I także w tym przypadku warto skusić się na masywne, lecz minimalistyczne modele z ciemnego drewna. Z kolei jeśli wystarczy miejsca w gabinecie, umieścić w nim można wygodną sofę lub szezlong, aby móc odpocząć podczas pracy lub zaprosić gości do środka w trakcie przerwy. Z tym praktycznym kompletem idą w parze oczywiście stoliki kawowe indyjskie. Jednak same meble to nie wszystko. W stylu kolonialnym dodatki takie, jak dywan z etnicznymi wzorami, duży, wygodny zegar, lampa na trójnogu oraz obrazy są jak najbardziej wskazane.

Meble drewniane kolonialne swoimi kolorami przypominają krajobraz Sawanny. Ciemne i wytrzymałe umeblowanie idealnie komponuje się z jasnym kolorem ścian. Eleganckie i ponadczasowe biuro z kolonialnymi komodami, stolikami kawowymi indyjskimi i inne wyżej wymienione masywne drewniane meble stworzą klimat kryjówki prawdziwego zdobywcy zamierzonych celów. Jednak należy zachować umiar, aby nadmiar dodatków nie wywołał efektu odwrotnego od zaplanowanego.

Do góry